Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy da się zarobić na KORZYSTANIU z portali społecznościowych?
13-06-2015, 07:42
Czy da się zarobić na KORZYSTANIU z portali społecznościowych?
Na całym świecie, jak ostatnio wyliczono, korzysta z portali społecznościowych około 1 miliarda ludzi. Stały się one częścią naszego życia. Robimy zdjęcia telefonem i wrzucamy na Facebooka, nasi znajomi to komentują i "lajkują". Wiemy co dzieje się z naszymi znajomymi, których nie widzieliśmy wiele lat, ponieważ ich profile są pełne zdjęć z wakacji, zdjęć z dziećmi, itd.

Znam osoby, które spędzają wiele godzin w ciągu dnia na portalach społecznościowych. Gdy są w domu korzystają na komputerze, a gdy wychodzą to od razu uruchamiają na swoim smartphonie, aby być ciągle w kontakcie ze światem. Jednak za te działania nie zarabiają oni ani grosza. To wszystko tylko dla rozrywki.

A gdyby połączyć przyjemne z pożytecznym? A gdyby tak odwrócić schemat? Genialnym pomysłem byłoby otrzymywać wynagrodzenie za korzystanie z portali społecznościowych. Robisz cały czas to, co robiłeś dotychczas: "lajkujesz", komentujesz, udostępniasz, piszesz posty, zapraszasz znajomych, itd., a pieniądze naliczają Ci się na Twoim koncie. Niektórzy ludzie byliby milionerami.

Korzystanie z portali przyjęłoby zupełnie inne znaczenie. Nie byłoby uznawane za marnowanie czasu. Wychodzisz gdzieś, uruchamiasz np. Facebooka, korzystasz i zarabiasz. Wracasz do domu, odpalasz kompa i Facebooka, odrabiasz zadanie domowe i w tym samym czasie zarabiasz. Coś pięknego.

Skąd, jednak na to wszystko mają portale wziąć pieniądze, aby Ciebie wynagrodzić? A gdzie aktualnie trafiają pieniądze np. na Facebooku z reklam, które są wyświetlane, dochody z gier i wiele innych? No właśnie, do właściciela. Nie ma oczywiście nic w tym złego, po to powstały te portale, aby właściciele mogli zarobić. A gdyby tak 90% zysków podzielić na użytkowników, a resztę dla właścicieli? Też byliby bogaci.

Ta wizja jest właściwie na wyciągnięcie ręki.

http://www.globalnybiznes.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-08-2015, 21:32
RE: Czy da się zarobić na KORZYSTANIU z portali społecznościowych?
Zdecydowanie zgadzam się z tym pomysłem. Z tymże musiałoby być ograniczenie zarobku powyżej 18 lat, no bo dzieciakom raczej nie płaciło by się.
Znam wiele osób, które non stop siedzą z nosem w smartfonie, nie raz mówiłam, że szkoda czasu i kasy na takie przesiadywanie, no ale gdyby im (mi) za to płacili? Wink
Facebook to jednak już potęga biznesu i nie wiem, czy tak chętnie dzieliłby się zyskami z właścicielami, a ci z lajkującymi, piszącymi posty, itp.
W sumie temat i pomysł do przemyślenia i rozwinięcia. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-09-2015, 12:30
Wizja fajna, ale jak z praktyką i czy starczyło by pieniędzy z reklam na pokrycie wypłat dla użytkowników?
16-03-2017, 11:43
Oczywiście, że się da na nich zarabiać. W tym przypadku mowa o fan page’ach na Facebooku, profilach na Instagramie, Pintereście czy Twitterze itd. Nie trzeba nawet mieć osobnej strony internetowej, wystarczą profile na tych platformach i większa, aktywna społeczność. Już posiadając bowiem kilka tysięcy followersów / fanów można uczynić z takiego profilu solidne źródło dochodu. Po więcej informacji odsyłam na stronę http://performance360.pl/
18-04-2017, 13:54
Podoba mi się taki pomysł. Sama zbyt dużo czasu w sieci spędzam i nic z tego nie mam Smile Zresztą takich ludzi jak jak jest dużo, dużo więcej.
20-04-2017, 00:53
Dzięki wielkie za wszystkie porady Smile
27-06-2017, 12:27
Trochę mało tych porad, ma ktoś coś bardziej praktycznego? Np jak można zacząć od zera?
24-08-2017, 18:34
Pewnie, ze sie da. Jesli chodzi o to jak zarabiać przez internet - mozna posiadajac swojego wlasnego bloga, zapisac sie do programu partnerskiego na stronie MyLead.pl Otrzymujemy reklamy, ktore na nim umieszczamy i w ten sposob kase zgarniamy. Korzystajac z portali spolecznosciowych - reklamujemy swoj blog ---> wiecej wejsc ---> wiecej kasy z reklam.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości