Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozsądnie brać kredyty lub pożyczki
31-10-2017, 18:46
RE: Jak rozsądnie brać kredyty lub pożyczki
Rozsądnie to znaczy bez emocji żeby nie napytać sobie biedy. Potrzebowałem niewielką kwotę i zamiast jak większość gorącogłowych brać cwilówkę poszedłem do banku. W raiffeisen dostałem 4 koła bez procentów. Ma 2 lata na spłatę i musiałem tylko pokryć koszta bankowe. Potrzebowałem o połowę mniej ale jak dawali to wziąłem/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2017, 12:34
(31-10-2017 18:46)damian098 napisał(a):  Rozsądnie to znaczy bez emocji żeby nie napytać sobie biedy. Potrzebowałem niewielką kwotę i zamiast jak większość gorącogłowych brać cwilówkę poszedłem do banku. W raiffeisen dostałem 4 koła bez procentów. Ma 2 lata na spłatę i musiałem tylko pokryć koszta bankowe. Potrzebowałem o połowę mniej ale jak dawali to wziąłem/

Bardzo rozsądnie.
Też uważam ,że od pożyczania pieniędzy są banki albo pośrednicy kredytowi - mający w ofercie wiele banków. Rozsądnie to znaczy - bez gorącej głowy i czytać umowę. Jak czegoś nie rozumiesz to dopytaj a jak ci to nie odpowiada to nie bierz tego kredytu. Załatwialiśmy kredyt szwagrowi i z uwagi na brak zdolności kredytowej - zwróciliśmy się do pośrednika - na Dobre kredytowanie i tam znaleźli taką ofertę by wydłużyć okres kredytowania,a zdolność i tak mieliśmy tylko mamy część dochodów nieudokumentowanych - takie czasy. pzdr
21-11-2017, 21:38
Dokłądnie, takie czasy że łatwo można wpakować się w długi, dlatego trzeba ogromnie uważac na swoje finanse. Wydaje mi się, ze prowadząc działalność jeszcze bardziej jesteśmy narazeni na ryzyko finansowe. Dlatego jeżeli tylko mamy jakieś problemy np. prawno-skarbowe warto o poradę zapytać specjalistów np https://www.biurorachunkowerr.pl/ Biuro rachunkowe dobrze nam doradzi i pomoże wyjść z opresji.
15-12-2017, 15:54
Moja odpowiedź to nie brać ich wcale. Dużo osób bierze kredyty na laptopy, telefony tylko dlatego aby mieć lepszy sprzęt. Moim zdaniem głupota. Jak ktoś ma firmę to bierze kredyt na rozwinięcie jakiegoś projektu. I tu kredyt powinien być ostatecznością. Warto jednak trochę się nachodzić i pozałatwiać kilkadziesiąt spraw urzędowych aby dostać dotację/dofinansowanie na zrealizowanie tego projektu. Mając firmę niektórzy też biorą kredyt aby móc utrzymać płynność finansową i spłacić swoje rachunki za dany miesiąc. Rzecz jak najbardziej mylnie spostrzegana, bo może w tym miesiącu będzie lżej, ale już w następnych będzie dwa razy ciężej, bo dochodzi jeszcze spłata tego kredytu. Przez co bierze się jeszcze jeden kredyt i spłaca się poprzedni i tak wchodzi się w pętle, która prowadzi tylko do jednej rzeczy jaką jest bankructwo. Dlatego w tym przypadku należy skorzystać z faktoringu. Co to jest, jak to się je, na czym dokładnie polega to wszystko można znaleźć na https://www.monevia.pl/planowanie-budzet...podarczej/
22-12-2017, 10:49
Ja uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego, który najbardziej profesjonalnie podejdzie do sprawy, i który ma widzę dotyczącą wielu banków i ich ofert, a także ma do tego odpowiednie narzędzia. Natomiast wiadomo, że nie zawsze o kredyt nam będzie chodziło, a jeżeli chodzi o chwilówki, to decyzję musimy podjąć sami. Warto wtedy skorzystać z takich portali, jak https://pozyczkowy-portal.pl/ i porównać oferty różnych firm.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości